Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim

Chechło Drugie, ul. Lipowa 1

95-082 Dobroń

O placówce

Kilka kilometrów na południe od Pabianic, tuż przy drodze nr 14, stoi piętrowy, masywny budynek. Od blisko 100 lat pełni ważną rolę - jest naszą Szkołą. Okazuje się, że przy ruchliwej trasie można stworzyć miejsce spokojne i przepełnione przyjazną atmosferą. Osiem klas i oddział przedszkolny - w których, pod opieką kilkunastu nauczycieli, uczy się ponad 140 uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi tworzą naszą szkolną społeczność. Wszyscy doskonale się znamy, jesteśmy nie tylko koleżankami i kolegami ze szkolnych ławek. Jesteśmy również  sąsiadami oraz przyjaciółmi, z którymi spędzamy wolny czas poza godzinami nauki. Szkoła nasza to nie tylko miejsce, w którym spotykamy się obowiązkowo przez pięć dni w tygodniu. Spędzamy w niej czas także przy innych okazjach, takich jak zabawy choinkowe, ostatki, imprezy okolicznościowe, np. Jasełka, Dni Babci i Dziadka, czy Dni Matki. Przychodzimy tu chętnie z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Nasza Szkoła była również miejscem spotkania z dwoma innymi zaprzyjaźnionymi szkołami, tzw. "Szkołami z Chechła". Od 2022 roku cieszymy się nowodobudowaną, bogato wyposażoną salą gimnastyczną, a od 2023 roku - nowoczesnym, wielofunkcyjnym boiskiem do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i tenisa.

To właśnie miejsce chcemy pokazać Tobie. Na stronie Szkoły znajdziecie szkolne wydarzenia, do  których najczęściej dołączona jest fotorelacja, poznacie nasze działania, akcje, sukcesy, nauczycieli, a także sylwetkę patronki naszej Szkoły - Jadwigi Wajsówny. Ciekawy materiał znajdziecie w zakładce "HISTORIA SZKOŁY": nie tylko poznacie prawie stuletnią  historię Szkoły oraz miejscowości Chechło, ale obejrzycie fotografie z minionych lat, pochodzące z prywatnych zbiorów mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na oryginalnie zachowaną pisownię i słownictwo.

Zapraszamy!